رئیس موزه پول از رصد، بررسی و هوادهی آثار موزه‌ای خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری و مراقبت از آثار؛ پایش محیطی منسوجات و بافته های موزه‌های پول، هنر جهان و هنر اسلامی را آغاز کردیم.
به گزارش روابط عمومی گروه موزه‌های دفینه؛ هاجر ابوعلیزاده رئیس موزه پول گفت: از زمان افتتاح  پردیس موزه ای  دفینه در سال 99 تا کنون میزبان آثار متعددی از دوره های مختلف و از اقصی نقاط ایران و جهان است که حفظ و نگهداری آن ها یکی از اهداف اصلی آن محسوب می شود بنابراین با تاکید بر این موضوع ، مانیتورینگ مرمتی این آثار توسط متخصصان مربوطه و حاضر در موزه، به صورت دوره ای انجام می گیرد.¬وی بیان کرد: اما از آنجا که منسوجات و بافته ها از لحاظ مواد تشکیل دهنده آلی نسبت به سایر اشیاء موزه ای  آسیب پذیرترند ؛ به همین دلیل این اقدام به صورت تخصصی با بررسی بافته ها و منسوجات آغاز شد.  وی گفت: در واقع ما آثار را بررسی می‌کنیم تا ببینیم چه آسیب‌هایی دیده اند و آیا به مرمت نیاز دارند یا نه. این بار هم به پیشنهاد مسئولان مرمتی پردیس موزه‌ای دفینه؛ تعدادی از آثار را از جمله فرش و پارچه‌های موزه پول، موزه هنر جهان و موزه اسلامی؛ هوادهی و بررسی کردیم.
ابوعلیزاده بیان کرد: این اقدام از بافته‌های موزه‌ای شروع شده و برای بقیه آثار از جمله تابلوها نیز انجام می‌شود. در حال حاضر چهار تخته فرش موزه پول هوادهی و بررسی شده اند و خوشبختانه مشکلی نداشتند. سه تخته فرش و سه قطعه پارچه نیز از موزه هنر اسلامی و موزه هنر جهان در روزهای آینده پایش خواهند شد.وی توضیح داد: ، آثار بررسی شده تا کنون سالم بوده و به دور از هرگونه عوامل آسیب رسان هستند.