باغ موزه گیاه شناسی – موسسه فرهنگی موزه ها

باغ موزه گیاه شناسی

این باغ موزه در محوطه ای با وسعت بیش از12 هکتار قرار دارد که شامل بیش از 1800 گونه نادر و منحصر بفرد گیاهی در ادوار مختلف است.

موزه ها / باغ موزه گیاه شناسی

این باغ موزه در محوطه ای با وسعت بیش از12 هکتار قرار دارد که شامل بیش از 1800 گونه نادر و منحصر بفرد گیاهی در ادوار مختلف است که از شاخص ترین آنها می توان به کاج های کاشفی اشاره کرد که اولین بار توسط کاشف السلطنه در دوره قاجار وارد ایران شده و یک نمونه از این کاج ها در سال 1312 هجری شمسی  در محوطه عمارت مرمر کاشته شد. از دیگر گونه های گیاهی خاص نیز میتوان به کاج های مطبق، درخت های مگنولیا زمستانه و تابستانه که در نوع خود بینظریند اشاره نمود.همچنین در این مجموعه منحصر بفرد سه گونه از گیاهان شامل: مرکبات(انواع درختان پرتقال، نارنگی، نارنج)، گل ها و گیاهان زینتی( گل یخ، به ژاپنی، مگنولیا، فردوسی انواع کاج و سرو، برگ بو و…) و درختان میوه(کیوی، آووکادو، فیجوآ و…) وجود دارد. مجموعه گیاهشناسی شامل دو بخش اصلی نظیر باغ بامبو و تالاب بوارین است.

مسیرهای دسترسی به موزه:

مسیر از سمت چابکسر(استان گیلان): از میدان شهید رجایی سوار تاکسی های خطی شده و در میدان امام (ره)پیاده و از آنجا سوار تاکسی های شهری و در میدان انقلاب(روبه روی بیمارستان امام سجاد(ع) پیاده شده و مسیر کوتاه خیابان سخت سر تا پردیس موزه ای را به صورت پیاده طی نمایند.

مسیر از سمت تنکابن: در میدان فرودگاه (شهید خلعتبری)سوار تاکسی های شهری به سمت میدان انقلاب (روبه روی بیمارستان امام سجاد(ع) شده و در میدان انقلاب پیاده و مسیر کوتاه خیابان سخت سر تا پردیس موزه ای رامسر را به صورت پیاده طی نمایند.


  • ساعات بازدید:

    نیمه اول سال از ساعت 8:30 صبح تا 20:30 و نیمه دوم سال از ساعت 8:30 صبح تا 17عصر همه روزه بجز شنبه ها

  • شماره تماس:

    75 و 55225374-011

  • آدرس:

    مازندران، رامسر، خیابان شهید رجایی، جنب هتل رامسر، مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر