موزه مردم شناسی شمال ایران – موسسه فرهنگی موزه ها

موزه مردم شناسی شمال ایران

موزه مردم شناسی شمال ایران، محلی برای نمایش تاریخ، فرهنگ و تمدن شمال کشور می باشد.

موزه ها / موزه مردم شناسی شمال ایران

موزه مردم شناسی شمال ایران، محلی برای آشنایی با زندگی اقوام و مرتبط به نمایش زندگی بومی منطقه شمال بخصوص رامسر است که از ابزار آلات زندگی روزمره آنان گرفته تا وسایل دیگر تاریخی نظیر ابزار آلات جنگی و… در آن وجود دارد و به معرفی تاریخ، فرهنگ و تمدن آنان می پردازد.

از آثار شاخص این موزه می توان به آثار حفاری شده منطقه ایزگام دشت جنت رودبار رامسر اشاره نمود که  قدمت آنها به بیش از 3000  سال قبل میلاد بر می گردد. در کیلومتر 12 جاده رامسر به تنکابن مسیر آسفالته ای قرار دارد که به سمت جنوب ادامه مسیر می دهد و در حدود 42 کیلومتری به روستای جنت رودبار می رسد و در حدود یک کیلومتری غرب روستای جنت رودبار گورستان باستانی ایزگام دشت قرار دارد این گورستان در پاییز 1396 هجری شمسی توسط هیئتی اعزامی از متخصصان مورد کاوش قرار گرفت و در نتیجه کاوش 16 گور از نوع چهارچینه کلان سنگی کشف می شود. در گورهای مکشوفه بقایای ابزار جنگی، وسایل تزئینی، زیور آلات و ظروف سفالی کشف شده است که مربوط به اواخر هزاره دوم قبل میلاد می باشد.

مسیرهای دسترسی به موزه:

مسیر از سمت چابکسر(استان گیلان): از میدان شهید رجایی سوار تاکسی های خطی شده و در میدان امام (ره)پیاده و از آنجا سوار تاکسی های شهری و در میدان انقلاب(روبه روی بیمارستان امام سجاد(ع) پیاده شده و مسیر کوتاه خیابان سخت سر تا پردیس موزه ای را به صورت پیاده طی نمایند.

مسیر از سمت تنکابن: در میدان فرودگاه (شهید خلعتبری)سوار تاکسی های شهری به سمت میدان انقلاب (روبه روی بیمارستان امام سجاد(ع) شده و در میدان انقلاب پیاده و مسیر کوتاه خیابان سخت سر تا پردیس موزه ای رامسر را به صورت پیاده طی نمایند.


  • ساعات بازدید:

    نیمه اول سال از ساعت 8:30 صبح تا 20:30 و نیمه دوم سال از ساعت 8:30 صبح تا 17عصر همه روزه بجز شنبه ها

  • شماره تماس:

    شماره تماس مستقیم: 75و 5522537 -011- ارتباط شبانه روزی با سامانه2720

  • آدرس:

    مازندران، رامسر، خیابان شهید رجایی، جنب هتل رامسر، پردیس فرهنگی موزه ای شهدای رامسر