مشارکت بنیاد مستضعفان در ساخت بزرگترین پردیس بیمارستانی جنوب غرب تهران

رئیس محترم بنیاد مستضعفان صبح امروز در بازدید از مرکز طبی ۲۵۰ تختخوابی در حال احداث کودکان، از واگذاری ۱۶۲ هزار متر مربع از زمین‌های این بنیاد به دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ساخت بزرگترین پردیس بیمارستانی جنوب غرب تهران خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، جناب آقای سید پرویز فتاح در بازدید از بزرگترین پردیس بیمارستانی در حال احداث جنوب غرب تهران و مشارکت بنیاد مستضعفان در این پروژه بزرگ اظهار کردند: دانشگاه علوم پزشکی تهران 3 سال قبل، تصمیم گرفت تا مرکز طبی شماره 2 بیمارستان امام خمینی (ره) را در جنوب غرب تهران به عنوان یک پردیس درمانی بزرگ احداث کند و بر همین اساس، با انعقاد قراردادی، 162 هزار متر مربع از زمین های این بنیاد را در منطقه یافت آباد با 30 درصد تخفیف در اختیار گرفت.

رئیس محترم بنیاد مستضعفان افزودند: بعد از انعقاد این قرارداد، بخشی از مبلغ زمین از سوی دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شد ولی به دلیل مشکلات اقتصادی، از مرداد ماه 98، این دانشگاه نتوانست مبلغ اقساط این قرارداد را پرداخت کند.

ایشان با بیان اینکه در این بازدید مقرر شد تا با انعقاد قرارداد جدیدی، این زمین به دانشگاه علوم پزشکی بدون پرداخت هیچ هزینه ای از سوی این دانشگاه واگذار شود فرمودند: در مذاکرات امروز قرار شد تا بنیاد مستضعفان بدون دریافت هرگونه پولی، این زمین 16 هکتاری را به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار کند تا بنیاد مستضعفان در پروژه احداث این پردیس مجهز درمانی نیز مشارکت داشته باشد.

جناب مهندس فتاح ادامه دادند: در تصمیم گیری های انجام شده توافق شد تا این پردیس درمانی که فاز نخست آن توسط خیرین تحت عنوان مرکز طبی کودکان با 250 تختخواب در حال احداث است، به همراه سرا و پارکینگ مجهز شود تا مراجعین این مرکز که از اقصی نقاط ایران، به این بیمارستان مراجعه می کنند، با مشکل اسکان و اقامت همراهان بیماران مواجه نشوند.

رئیس محترم بنیاد مستضعفان با اشاره به در اختیار قرار دادن 5 هکتار زمین برای توسعه مترو گفتند: همچنین در این جلسه تصمیم گرفتیم تا برای دسترسی بهتر مردم و بیماران به این مرکز درمانی، بنیاد مستضعفان 5 هکتار از این زمین را به شهرداری تهران به منظور احداث ایستگاه مترو در این منطقه واگذار کند.

ایشان با بیان اینکه این پردیس درمانی، در منطقه محرومی در جنوب تهران احداث می شود خاطرنشان کردند: این پردیس بیمارستانی در جنوب تهران واقع شده و با توجه به اینکه رسالت بنیاد مستضعفان رسیدگی به محرومان است، ما برای مشارکت در این پروژه تصمیم گرفتیم و حتی اعلام آمادگی کردیم که در صورت کمبود فضا برای احداث این پردیس مجهز، حاضر هستیم زمین های دیگری در این منطقه را که در اختیار بنیاد مستضعفان قرار دارد، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار دهیم.

به گفته جناب آقای فتاح، در بازدید ماه گذشته رئیس و تعدادی از مدیران بنیاد مستضعفان از بیمارستان امام خمینی (ره)، این بنیاد علاوه بر تامین 2 دستگاه ون برای تردد بیماران داخل مجموعه بیمارستانی امام خمینی (ره)، بخشی از تجهیزات مورد نیاز برای کلینیک 1000 تختخوابی مهدی را نیز تامین کرد.

انتهای پیام/