موزه هنر جهان – موسسه فرهنگی موزه ها

موزه هنر جهان

این موزه يكي از موزه‌های مجتمع فرهنگی سردار آسمانی و جزء معدود موزه‌های ایران است که به موضوع هنر جهان، با در نظر گرفتن ابعاد و ویژگی‌های گوناگون آن می‌پردازد.

موزه ها / موزه هنر جهان

موزه هنر جهان، يكي از موزه‌های مجتمع فرهنگی سردار آسمانی و جزء معدود موزه‌های ایران است که به موضوع هنر جهان، با در نظر گرفتن ابعاد و ویژگی‌های گوناگون آن می‌پردازد. در این موزه، هنر جهان از منظر زیبایی‌شناسی‌، مهارت و خلاقیت‌های خاصِ، به‌عنوان زبان و ابزاری است كه زندگی بشر و روحیات او را به نمايش مي‌گذارد. بنابراين در اینجا بر نوعی خاص از هنر در یک برهه زمانی مشخص یا سبک و شیوه‌ای خاص در خلق اثر هنری تأکید نشده است، بلکه تلاش شده انواع هنرها، در قالب اثر هنری، در همنشینی و تعامل با یکدیگر در طول تاریخ و در مکان‌ها و زمان‌های متفاوت، مورد نمایش قرار گيرد.

وسعت این موزه، درحدود 1400 متر مربع فضای اصلی و 700 متر مربع فضای نیم طبقه را دربرمی‌گیرد. در طبقه همکف، آثاری از هنر کشورها و تمدن­های مختلف جهان و در نیم طبقه شمالی، هنر اسلامی به نمایش در آمده است.

اشیاء این موزه، حدود 400 اثر هنری است که از میان آثار منحصر به فرد خزانه‌های موسسه فرهنگی موزه­ها برگزیده شده است. از نظر جغرافیایی، آثاری از سراسر دنیا را شاهد هستیم و از نظر تاریخی، مجموعه این اشیاء می‌تواند یک بازه زمانی گسترده از حدود هزاره چهارم پیش از میلاد تا قرن بیستم را در بر‌گیرد.


  • ساعات بازدید:

    همه روزه از ساعت 9صبح تا 16عصر بجز شنبه ها

  • شماره تماس:

    ۰۹۳۳۷۹۴۷۰۵۴

  • آدرس:

    تهران- بلوار میرداماد- نبش کوچه دفینه- مجتمع سردار آسمانی