موزه هنر جهان – موسسه فرهنگی موزه ها

موزه هنر جهان

این موزه يكي از موزه‌های پردیس فرهنگی سردار آسمانی و جزء معدود موزه‌های ایران است که به موضوع هنر جهان، با در نظر گرفتن ابعاد و ویژگی‌های گوناگون آن می‌پردازد.

موزه ها / موزه هنر جهان

موزه هنر جهان، يكي از موزه‌های پردیس فرهنگی سردار آسمانی و جزء معدود موزه‌های ایران است که به موضوع هنر جهان، با در نظر گرفتن ابعاد و ویژگی‌های گوناگون آن می‌پردازد. در این موزه، هنر جهان از منظر زیبایی‌شناسی‌، مهارت و خلاقیت‌های خاصِ، به‌عنوان زبان و ابزاری است كه زندگی بشر و روحیات او را به نمايش مي‌گذارد. بنابراين در اینجا بر نوعی خاص از هنر در یک برهه زمانی مشخص یا سبک و شیوه‌ای خاص در خلق اثر هنری تأکید نشده است، بلکه تلاش شده انواع هنرها، در قالب اثر هنری، در همنشینی و تعامل با یکدیگر در طول تاریخ و در مکان‌ها و زمان‌های متفاوت، مورد نمایش قرار گيرد.

وسعت این موزه، درحدود 1400 متر مربع فضای اصلی و 700 متر مربع فضای نیم طبقه را دربرمی‌گیرد. در طبقه همکف، آثاری از هنر کشورها و تمدن­های مختلف جهان و در نیم طبقه شمالی، هنر اسلامی به نمایش در آمده است.

اشیاء این موزه، حدود 400 اثر هنری است که از میان آثار منحصر به فرد خزانه‌های موسسه فرهنگی موزه­ ها برگزیده شده است. از نظر جغرافیایی، آثاری از سراسر دنیا را شاهد هستیم و از نظر تاریخی، مجموعه این اشیاء می‌تواند یک بازه زمانی گسترده از حدود هزاره چهارم پیش از میلاد تا قرن بیستم را در بر‌گیرد.

مسیر دسترسی به موزه : 🚴🏾‍♀️🚴🏾‍♀️🚴🏾‍♀️🚴🏾‍♀️
پردیس سردار آسمانی و موزه هنر جهان عضو دوچرخه سواران کلاب سبز می باشد و دوچرخه سواران از هر نقطه تهران می توانند برای بازدید از موزه به نشانی خیابان ولی عصر – بلوار میرداماد – نبش کوچه دفینه تشریف بیاورند
🚇دسترسی با مترو: ایستگاه مترو میرداماد
پیاده شده سوار تاکسی های مستقیم به سمت ولی عصر شده نبش کوچه نور پیاده شوید . مقابل کوچه نور پردیس سردار آسمانی و موزه هنرجهان
🚕دسترسی با تاکسی از میدان ونک : تاکسی های ونک به میرداماد سوار شده خیابان میرداماد نبش کوچه دفینه پیاده شوید.
🚎دسترسی با اتوبوس بی آر تی : ایستگاه راه آهن به تجریش یا تجریش به راه آهن را سوار شده ایستگاه میرداماد پیاده شوید. ۵۰۰ متر به سمت پل میرداماد نبش کوچه دفینه پیاده روی کنید.

 • بها بلیت بازدید کنندگان داخلی تمام بها 30 هزار تومان
 • بها بلیت تخفیف دار21 هزار و 600 تومان
 • بها بلیت بازدیدکنندگان خارجی 250 هزار تومان

 • ساعات بازدید:

  همه روزه از ساعت 9صبح تا 17:30عصر بجز شنبه ها

 • شماره تماس:

  شماره تماس مستقیم:09337947054 - ارتباط شبانه روزی با سامانه2720

 • آدرس:

  تهران- بلوار میرداماد- نبش کوچه دفینه- مجتمع سردار آسمانی