تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک به درمان بیماران کرونایی و معیشت اقشار ضعیف

رئیس محترم بنیاد مستضعفان با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب، جزئیات کمک ۱۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای درمان بیماران کرونایی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین کمک به معیشت اقشار ضعیف را تشریح کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، آقای سید پرویز فتاح با اعلام خبر تخصیص 110 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک درمانی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و همچنین کمک معیشتی به ساکنان مناطق محروم، در تشریح جزئیات تخصیص این کمک ها اظهار کردند: بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا، خدماتی را به مناطق آسیب پذیر و محروم و با هدف تامین تجهیزات پزشکی و کمک های معیشتی به اقشار ضعیف، شروع کرد و امکانات خود را به میدان آورد.

ایشان با اشاره به برخی کمک های بنیاد مستضعفان از جمله بخشش اجاره بهای املاک تجاری، تامین تجهیزات بیمارستانی و کمک هایی معیشتی به اقشار ضعیف در طول شیوع کرونا ادامه دادند: تا امروز کمک های کرونایی بنیاد مستضعفان بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان بوده و در اقدام اخیری که پس از فرمایش 2 روز قبل مقام معظم رهبری انجام شد، تصمیم گرفتیم تا مبلغ 110 میلیارد تومان را برای کمک معیشتی و درمانی، که مورد تاکید معظم له بود، به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همچنین ساکنان مناطق محروم و حاشیه ای شهرها تخصیص دهیم.

مهندس فتاح با بیان اینکه این مبلغ تا صبح فردا (شنبه 23 مرداد) به حساب دستگاه های مربوطه واریز می شود، گفتند: از این کمک ها، مبلغ 50 میلیارد تومان برای کمک به تامین دارو و تجهیزات درمان کرونا به صورت بلاعوض به مددجویان کمیته امداد در سراسر کشور تخصیص داده می شود.

رئیس محترم بنیاد مستضعفان اضافه کردند: همچنین با توجه به جمعیت کمتر تحت پوشش سازمان بهزیستی، مبلغ 25 میلیارد تومان برای پیشگیری و تامین دارو و تجهیزات درمان کرونا به مددجویان بهزیستی، معلولان تحت پوشش و همچنین مراکز نگهداری معلولان تحت پوشش این سازمان اختصاص یافت.

ایشان با اشاره به کمک معیشتی بنیاد مستضعفان به اقشار ضعیف جامعه که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بود، گفتند: علاوه بر این موارد، مقرر شد 20 میلیارد تومان برای کمک به اقشار ضعیف و ساکنان مناطق محروم تخصیص یابد که هم‌اکنون این کمک ها در سراسر کشور در حال توزیع است.

آقای فتاح خاطرنشان کردند: همچنین بنیاد مستضعفان برای کمک به تامین تجهیزات بیمارستانی که این روزها به شدت درگیر درمان بیماران مبتلا به کرونا هستند، مبلغ 15 میلیارد تومان را برای تامین دستگاه های اکسیژن ساز تخصیص داد.

رئیس محترم بنیاد مستضعفان ابراز امیدواری کرد که این کمک ها ظرف یک هفته آینده توسط سازمان ها و دستگاه های مربوطه جذب شوند.

ایشان تاکید کردند: این کمک های بنیاد مستضعفان در صورت نیاز دستگاه های مربوطه، قابل تکرار است و ما آمادگی کمک های اینچنینی را برای دفعات بعدی نیز داریم.

مهندس فتاح در پایان خاطرنشان کردند: همانطور که ما در گذشته نیز اعلام کردیم، آماده هستیم تا تمامی امکانات بنیاد مستضعفان از جمله هتل ها و اماکن در اختیارمان را بدون هیچ مضایقه ای برای قرنطینه، واکسیناسیون و هرگونه کمک به ستاد مبارزه با کرونا، در اختیار این ستاد قرار دهیم.

انتهای پیام/