چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۴۰۳
امام علی عليه السلام می فرماید:كَفى مُخبِرا عَمّا بَقِيّ مِنَ الدُّنيا ما مَضى مِنها :آنچه از دنيا گذشته ، در خبر دادن از آنچه باقى مانده است ، كفايت مى كند . .[غرر الحكم : 7057 ، عيون الحكم و المواعظ : 386 / 6545 .]

تعطیلی موزه ها در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی

ضمن عرض تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی به اطلاع می رساند، گروه موزه های دفینه همزمان با عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) در روزهای دوشنبه 25تیر(تاسوعا) و سه شنبه (عاشورا) تعطیل می باشد.

ادامه مطلب

موزه نور و روشنایی یزد

موزه نور و روشنایی یزد در کوشک معروف به قصر آینه با قدمتی در حدود یک قرن دایر شده است. این عمارت به شماره ۲۴۰۰ در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این موزه از بخش های متنوعی برای نمایش آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی با محوریت جنبه های ... ادامه موزه نور و روشنایی یزد

ادامه مطلب

موزه هنر اسلامی

اشیاء مرتبط با هنر اسلامی در جایگاهی ویژه در موزه هنرجهان به نمایش گذاشته شده است. معماری این بخش بصورت بسیار زیبا و فاخر یادآور ابتکارات هنر معماری اسلامی، همچون رواق ها و محراب­های ایرانی اسلامی است.

ادامه مطلب

موزه ملی هنرهای اصفهان

موزه‌ی ملی هنرهای اصفهان، هم‌زمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت مؤسسه فرهنگی موزه‌های بنیاد مستضعفان، در بنایی تاریخی متعلق به اواخر دوره‌ی قاجاریه افتتاح شد.

ادامه مطلب

موزه پول ایران

موزه پول، نخستین موزه تخصصی و دائمی انواع واسطه‌های مبادلاتی شامل سکه، اسکناس و نیز دیگر اوراق بهادار ایران، در تاریخ هفدهم تیر ماه سال ۱۳۷۶ هجری خورشیدی در تهران آغاز به کار کرد. این مجموعه روایتگر تاریخی ست که بر ایـران گذشته است اما از زبان سکه‌ها. در این موزه چگونگی دادوستد در مقاطع ... ادامه موزه پول ایران

ادامه مطلب

موزه خودروهای تاریخی ایران

موزه خودروهای تاریخی ایران در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۸۲ افتتاح شد.در حال حاضر و در پی طرح توسعه موزه‌های موسسه فرهنگی موزه‌های بنیاد مستضعفان ُ این مرکز توسط شرکت‌های مطرح و بزرگ بین‌المللی باز طراحی و در نخستین روز آبان ماه 1400 همزمان با ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق بازگشایی شد. موزه ... ادامه موزه خودروهای تاریخی ایران

ادامه مطلب

موزه هنر جهان

این موزه يكي از موزه‌های پردیس فرهنگی سردار آسمانی و جزء معدود موزه‌های ایران است که به موضوع هنر جهان، با در نظر گرفتن ابعاد و ویژگی‌های گوناگون آن می‌پردازد.

ادامه مطلب

موزه گوهر و آرایه های تاریخی

موزه گوهر و آرایه گفتمان جدیدی در زمینه تخصصی خود ارائه می‌دهد و نگاهی متفاوت نسبت به سایر موزه‌های هم موضوع خود دارد، که تاثیرات مهمی بر صنعت جواهرات کشور خواهد گذاشت.

ادامه مطلب

موزه مردم شناسی شمال ایران

موزه مردم شناسی شمال ایران، محلی برای نمایش تاریخ، فرهنگ و تمدن شمال کشور می باشد.

ادامه مطلب
ویدئو ها
موزه خودروهای تاریخی ایران
افتتاحیه مجتمع فرهنگی موزه ای سردار آسمانی
فصل نو
بازدید سفرا از موزه هنر ایران
مراحل آماده سازی موزه هنر ایران

اخبار موسسه

گزارش تصویری

بازدید کانون ناشنوایان ایران از پردیس موزه ای دفینه

پروژه ها

مناقصه ها و مزایده ها

اخبار بنیاد

معرفی اثر


ظروف زرین‌فام متعلق به سده‌های پنجم تا نهم هجری قمری در مراکز مختلف ایران، از جمله ری، کاشان، جرجان، و در عراق در شهرهای سامرا و مدائن و در مصر در فُسطاط (قاهره قدیم) تولید می‌شد. قدمت این ظرف سده هفتم هجری قمری و محل ساخت آن کاشان است.