نمایشگاه روح کمان ایرانی در مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر برگزار می شود.

   به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی موزه ها، نمایشگاه ” روح کمان ایرانی ”  به همت موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان  در مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر برگزار می شود. این نمایشگاه که از تاریخ  ۲۴مرداد تا ۷ شهریور برپا خواهد شد همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب میزبان بازدید کنندگان و دوستداران تاریخ و فرهنگ ایران خواهد بود .
در این نمایشگاه تعداد ۵۹ قطعه از آثار نفیس ایرانی شامل کمان‌های ترکیبی دوره زندیه، سرپیکان‌های مفرغی کاوش شده از شمال، شمال غرب ایران و لرستان مربوط به هزاره دوم و اول پیش از میلاد، تیردان مفرغی لرستان، دهنه مفرغی اسب، شمشیر، کارد و خنجر دوره صفویه و قاجار، افسار و یراق اسب، گرز شش پر صفوی به نمایش در خواهد آمد.  علاوه بر این، هفت تابلو نقاشی با مضمون کمانداری و شکارگاهی و همچنین قلمدان های لاکی مزین به نقوش کمانداری و گرفت و گیر در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.
مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر از جمله مهمترین مجموعه های موزه ای و گردشگری استان مازندران است که  تحت پوشش بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار دارد. هر ساله تعداد کثیری از گردشگران ایرانی و خارجی از موزه های این مجموعه بازدید می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *