گشایش بیست و پنجمین کنفرانس جهانی ایکوم با حضور پر رنگ نمایندگان ایران در کیوتو ژاپن

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی موزه ها، بیست و پنجمین کنفرانس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) که در شهر کیوتوی ژاپن  با حضور موزه داران ایرانی گشایش یافت.

 سخنرانی موزه دار موسسه فرهنگی موزه ها در هئیت اجرایی ایکوم

طیبه گل صباحی نامزد هئیت اجرایی ایکوم جهانی و عضو با سابقه ایکوم (موزه  دار موسسه فرهنگی موزه ها) در روز اول این کنفرانس در خصوص برنامه های اجرایی خود  به ارائه سخنرانی پرداخت. هئیت اجرایی ایکوم یکی از مهمترین بخش های ایکوم است که مسئولیت های در زمینه اجرای برنامه های مختلف در سرار جهان را بر عهده دارد.

 علاوه بر این در دومین روز این کنفراس سید احمد محیط طباطبایی، برای دومین دوره متوالی به عضویت هیأت اجرای کمیته موزه‌های آسیا و اقیانوسیه (ASPAC)  انتخاب شد. محیط طباطبایی نخستین بار سه سال پیش در کنفرانس عمومی میلان به عضویت هیأت اجرایی این کمیته درآمده بود.

کمیته اجرایی موزه‌های دانشگاهی ابقا شد

فاطمه احمدی کارشناس موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران ، برای دومین دوره متوالی با رأی اعضای کمیته ملی موزه‌های دانشگاهی (UMAC) به عضویت هیأت اجرایی این کمیته برگزیده شد. رأی گیری برای انتخاب هیأت اجرایی، امروز، ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ در خلال بیست و پنجمین کنفرانس عمومی شورای بین‌المللی موزه‌های جهان (ایکوم) در شهر کیوتوی ژاپن به انجام رسید. این موزه‌دار ایرانی سه سال پیش نیز در کنفرانس عمومی میلان به عضویت هیأت اجرایی یومک برگزیده شده بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *