گشایش نهمین جشنواره بهار نارنج در مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر

 به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی موزه ها ، جشنواره بهار نارنج در مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر برپا شد.

علی غلامی مدیر مجتمع فرهنگی موزه‌ای شهدای رامسر عصر روز چهارشنبه  در افتتاح نهمین جشنواره ملی بهار‌نارنج که با حضور مردم و مسؤولان در مجتمع فرهنگی موزه‌ای شهدای رامسر برگزار شد، اظهار داشت : جشنواره بهار نارنج با ارائه محصولات  بهار نارنج و صنایع دستی از تاریخ ۲۲ خرداد تا پایان خرداد  با برپایی ۶۰ غرفه از تولیدات داخلی و بومی میزبان بازدیدکنندگان است. وی با اشاره به اینکه در ذهن‌ها اینگونه تداعی شده که گلاب‌گیری تنها در کاشان و شیراز گرفته می‌شود، تصریح کرد:  طبق اسناد تاریخی در  شمال ایران  همزمان با گلاب‌گیری شهرهای کاشان و شیراز عرق بهارنارنج گرفته می‌شده است.

مدیر مجتمع فرهنگی موزه‌ای شهدای رامسر با تاکید بر اینکه تلاش داریم کیفیت  نمایشگاه و جشنواره را ارتقا دهیم، خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که سبب شده میراث ما رو به افول رفته و به دست فراموشی سپرده شود عدم بروزرسانی محصولات و صنایع بومی و سنتی است.

وی از تولیدکنندگان صنایع دستی خواست تا به تاریخچه تولیدکنندگان موفق دنیا مطالعه کنند که همه آنها از تولیدات ساده به برند موفق تبدیل شدند و تولید‌کنندگان ما نیز با بسته‌بندی و ارائه مناسب محصولات خود صنایع دستی شمال کشور را به خوبی بشناسانند.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *