نمایشگاه موزه خودروهای تاریخی در برج میلاد تهران

به گزارش روابط عمومی موسسه موزه ها، نمایشگاه خودروهای تاریخی در برج میلاد تهران گشایش یافت. در این نمایشگاه از گنجینه خودروهای تاریخی موسسه فرهنگی موزه های بنیاد ده خودرو منحصر به فرد به نمایش درآمده است. این خودورهای سفارشی و دست ساز از کمپانی های مشهور جهان مانند رولزرویس ، فراری، مرسدس بنز و تراپلن و.. می باشد. در ادمه به مرور برخی از خودورهای این نمایشگاه می پردازیم.

پنتر جی۷۲  (۱۹۷۲)

خودوری چشم نواز پنتر جی ۷۲ در این نمایشگاه جذابیت فراوانی برای هر بازدید کننده ای خواهد داشت. این خودور تقریبا استفاده نشده  ، رنگ بنفش خاص آن با چراغ های بزرگ و بدنه  اسپورت آن خودوری شکیل را خلق کرده است .

این خودرو یک مدل منحصر به فرد لوکس «GT» است که جهت رقابت با بهترین های صنعت خودروسازی در دهه ۱۹۷۰ ساخته شد که از تکنولوژی فنی جگوار «XJ12» در آن استفاده شده و طراحی آن شبیه جگوار SS100 بود. این خودرو  دارای موتور ۲/۴ لیتری ۶ سیلندر خطی ساخت جگوار است که می تواند پنتر جی را به سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت برساند.

اسکس تراپلن(۱۹۳۲)

از نمونه های  دیگر میتوان به مدل اسکس تراپلن اشاره کرد که توسط کمپانی هودسون در امریکا و در اوایل دهه ۳۰ ساخته شده است.

این ماشین سفیدرنگ با تودوزی مخمل زرشکی با یک برف پاک‌کن در سمت راننده  و بدون  آینه بغل و کیلومتر شماری که عدد ۳۸ هزار را نشان می دهد از جذابیت های این نمایشگاه است.

بیتزارینی ۵۳۰۰ جی تی استرادا (۱۹۶۶ میلادی-۱۳۴۵ شمسی)

مدل “۵۳۰۰ GT Strada” خودرویی اسپرت است که از یک  موتور ۸ سیلندر سنگین کوروت بهره می برد. این خودوری جاده ای باهمکاری «بیتزارینی»،«جیورجیارو» ازبرتونه و«رنزوریولتا»  برای رقابت با مدل های فراری ساخته شه است. این کمپانی از دهه ۷۰ تولیدات خود را متوقف کرده است.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *