ورود بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن استیجاری نیازمندان؛ کمک ۲۳۰ میلیارد تومانی برای تامین ودیعه و اجاره مسکن اقشار نیازمند

رئیس محترم بنیاد مستضعفان از تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان برای تامین ودیعه و اجاره بهای مسکن اقشار نیازمند و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، جناب آقای مهندس سید پرویز فتاح در جمع خبرنگاران با اعلام خبر تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک به ودیعه مسکن و اجاره بهای مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و اقشار نیازمند اظهار کردند: با توجه به فشار اقتصادی که به خصوص در بخش مسکن و اجاره بها به جامعه وارد شده، تامین هزینه‌های رهن و اجاره برای اقشار نیازمند بسیار سخت شده است. از همین رو در جلسه‌ای با مسئولان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، بنیاد مستضعفان بودجه‌ای معادل ۲۳۰ میلیارد تومان را برای رفع مشکل مددجویان این ۲ نهاد تخصیص داد.

رئیس محترم بنیاد مستضعفان افزودند: در این جلسه با درخواست کتبی روسای سازمان بهزیستی و کمیته امداد، برای کمک به تامین بخشی از هزینه‌های ودیعه مسکن و اجاره بهای مددجویان، بنیاد مستضعفان با مجوز هیئت امنا، تصمیم گرفت تا کمک نقدی را به این دو سازمان اختصاص دهد.

ایشان اضافه کردند: در تصمیم اتخاذ شده مقرر شد، بنیاد مستضعفان برای ودیعه مسکن افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان را برای این دو سازمان کارسازی کند و علاوه بر این مبلغ، ۸۰ میلیارد تومان را نیز به صورت بلاعوض برای تامین اجاره بهای خانواده های نیازمند تحت پوشش این دو نهاد، در حساب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کارسازی کند.

آقای مهندس فتاح با بیان اینکه این مبلغ امروز در اختیار این دو نهاد قرار خواهد گرفت فرمودند: بنیاد مستضعفان تنها تامین کننده این مبلغ است و نحوه ساز و کار پرداخت ودیعه مسکن و اجاره بها به نیازمندان، توسط این دو نهاد صورت می‌گیرد و قرار است این دو نهاد بر اساس اولویت بندی انجام گرفته، این مبالغ را در اختیار خانواده‌های نیازمندی که در بخش مسکن، با مشکل مواجه شده‌اند، قرار دهد.

رئیس محترم بنیاد مستضعفان خاطرنشان کردند: نکته قابل توجه دیگر آن است که این اجازه به کمیته امداد و سازمان بهزیستی داده شد تا این مبلغ را علاوه بر مددجویان تحت پوشش خود، به مراجعین نیازمندی که تحت پوشش این دو نهاد نیز قرار ندارد، پرداخت کنند.

ایشان گفتند: با توجه به اینکه این مبلغ امروز برای این دو نهاد کارسازی می‌شود، پرداخت این کمک‌ها به نیازمندان توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی، از فردا قابل انجام است.

جناب آقای فتاح در پایان با بیان اینکه کمک‌های بنیاد مستضعفان به اقشار نیازمند ادامه دار خواهد بود، خاطرنشان کردند: از زمان شروع کرونا در کشور تا امروز بنیاد مستضعفان بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان را در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار داده و جمع کمک‌های بنیاد به اقشار مختلف کشور طی ماه‌های اخیر به بیش از ۱۳۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *